Нові можливості він МОН для дітей з ООП
8 грудня 2020 року в бюлетені «Офіційний вісник України» був опублікований новий документ, який розширює можливості для закупівлі обладнання для навчання для дітей з особливими освітніми потребами за Наказом №414/23.04.2018 “Про затвердження Типового переліку допоміжних засобів для навчання (спеціальних засобів корекції психофізичного розвитку) осіб з особливими освітніми потребами, які навчаються в закладах освіти”
В цьому бюлетені, не тільки додали нове обладнання, но і розширили перелік закладів освіти, які можуть закуповувати такі допоміжні засоби корекції психофізичного розвитку для навчання за рахунок державних коштів.
Відтепер, закупівля обладнання для дітей з особливими освітніми потребами доступна для закупівлі:
- інклюзивним класам та групам;
- спеціальним школам;
- навчально-реабілітаційним центрам.
Із нового обладнання до списку включили: інтерактивні LCD або LED панеллі для корекційно-розвиткових занять, психологічного та емоційного розвантаження; 3D-принтер та ЗD-сканер; проектор з інтерактивними функціями для збільшення візуальної інформації та інше. Ознайомитися з повним списком можна за посиланням.
В цьому документі також наявна позиція “Інтерактивна підлога”.
Очільник Міністерства освіти і науки України Сергій Шкарлет запевнив, що МОН працює над тим, щоб діти з ООП мали можливість отримувати сучасну та якісну освіту з використанням нових технологій. Однак закупівля такого обладнання буде корисна не тільки дітям з ООП. В умовах інклюзивних класів у звичайних школах, доступ до сучасного обладнання будуть мати широке коло дітей, які навчаються в такій школі.
Закупити вищезгадане та інше обладнання зі списку можна за рахунок коштів, що були виділені на підтримку дітей з ООП в 2020 році спецшколам та навчально-реабілітаційним центрам, що були направлені на закупівлю обладнання відповідного призначення.
Крім того, нагадаємо, що інтерактивна підлога, пісочниця і панель відповідає Наказу №414/23.04.2018 “Про затвердження Типового переліку спеціальних засобів корекції психофізичного розвитку дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивних та спеціальних класах закладів загальної середньої освіти”.