Телеканал Київ: столичні телевізійні новини
Грудень 2016.
Про центр
Довгоочікуваний сучасний центр соціальної реабілітації для дітей з інвалідністю відкрили в столиці. Цей центр не має аналогів в Україні на момент відкриття і тому став вкрай необхідний не тільки для Києва і області, а й в цілому для країни.
У цьому центрі знаходиться безліч обладнання для фізичної та соціальної реабілітації дітей, і серед нього є особлива зона, в якій зібрано все інтерактивне обладнання для психолого-фізичної корекції.
Дана зона (кімната) реалізована нашою українською компанією Briolight, і над її створенням працювали педагоги, інженери, дизайнери та науковці. З яких продуктів складається інтерактивна кімната Briolight і як вона працює можна побачити в репортажі телеканалу Кіев.Life.
З чього складається інтерактивна кімната
Зібрати аналогічну інтерактивну кімнату для дитячої реабілітації можна в будь-якому місті. Звичайна кімната складається з наступного:
1) Розвиток великої моторики. Великий інтерактивний екран з оптичним сенсором передає координати скелета людини до інтерактивного додатку, який представляє їх в ігровому виді. Системи такого типу дають можливість керувати програмами за допомогою рухів рук, ніг і тулуба, як це показано у відео.
2) Розвиток дрібної моторики. Система складається з комп’ютера і настільного сенсора, який з високою точністю фіксує координати фаланг і зап’ясть обох рук на відстані до 50 см. На цій основі створена серія програм, призначені для розвитку праксису (розпізнавання, планування і власне рух).
3) Інтерактивна підлогa і стіна. Інтерактивна підлога (стіна) – це інтегрована система проекційного зображення і датчиків, які дозволяють взаємодіяти з проекційним зображенням на підлозі (або стіні) в реальному часі.
4) Інтерактивна пісочниця. Проекційна пісочниця, що реагує на рухи людини. Розвиває координацію, фантазію, включаючи елементи сенсорно-тактильної терапії.
5) Інтерактивна панель. Великий інтерактивний LCD-екран розміром 43 дюйма поставляється на стійці або монтується на стіну. Вбудований комп’ютер включає дидактичні ігри та вправи, спрямовані на розвиток основних пізнавальних процесів, координації рухів, праксису і великої моторики.
6) Логопедичне дзеркало. Має такі можливості як: запис аудіо фрагмента тривалістю до 20 секунд без спотворення і його багаторазове відтворення, перезапис і регулювання гучності.
Мер Києва В.В. Кличко був вражений високим рівнем реалізації кімнати і її технологічними можливостями. Тепер батькам дітей з інвалідність не потрібно шукати допомоги в інших міста, де є реабілітаційні установи. Якісну і сучасну допомогу можна отримати, не виїжджаючи з України і Києва.