fbpx
Соцмережі

Пісочна терапія

пісочна терапія

Все про пісочну терапію

Пісочна терапія – це один з методів арт-терапії, який передбачає взаємодію з піском. Він є способом спілкування дитини або дорослого з навколишнім світом і самим собою, а також засобом зняття внутрішньої напруги.
Реалізовуватися така терапія може трьома способами. Розповімо про них детальніше у цій статті. 

Найпростіший: проведення заняття з використанням звичайної вуличної пісочниці. Але цей спосіб має більше недоліків, ніж переваг. Для роботи пісок повинен бути чистим, а вулична пісочниця не може цього гарантувати. Також цей спосіб дуже залежний від погодних умов. А також ймовірності присутності сторонніх дітей. Він може застосовуватися тільки для домашнього розвантаження мами з дитиною.

При професійному підході до пісочної терапії, виникає необхідність проводити заняття в приміщенні. При цьому є два варіанти: пісочниця з діодним підсвічуванням і інтерактивна пісочниця.

Почнемо з першого. Світловий короб на якому зверху тонким шаром присутній пісок. Цей спосіб дає можливість малювати і проявляти фантазію у дитини, хоча більше використовується в розважальних цілях.

Другий, більш сучасний спосіб – це інтерактивна пісочниця. Позитивний вплив таких пісочниць на здоров’я науково обгрунтовано канадськими фахівцями (Hancock, 2010). Її перевагою є захоплюючі ефекти побудови ландшафту, пошук артефактів і скарби на час. Необхідно лише наявність різних іграшок (тварин, приміщень, людей і т. п.). Сьогодні така терапія проходить більш захоплююче, що допомагає повністю абстрагуватися від того, де ти знаходишся.

Психологи стверджують, що люди створюють в пісочниці те, що відбувається в їхньому реальному житті або ж те, що вони хочуть в неї додати. Вибудовуючи на піску сюжет, який дитина тримає в голові, він сам режисирує і сам же дивиться історію про себе. У такі моменти, оцінивши ситуацію з боку, дитина перестає її боятися.

Пісочна терапія може використовуватися як засіб супроводу психологічного здоров’я, а також у приватній практиці, в школах і дитячих садах, в центрах корекційно-розвиваючого навчання і реабілітації, в центрах позашкільної роботи, в психологічних консультаціях і ін.
Відмінність пісочної терапії від інших методів в тому, що вона дозволяє створювати світ, який відкриває шлях до мрій і фантазій. Цей світ можна розглядати,  відчувати, змінювати, обговорювати і фотографувати.

Тимчасові рамки такої терапії варіюються в залежності від ситуації і віку. А сам сеанс умовно ділиться на три частини: попередня бесіда (орієнтовно 15 хв), безпосередньо робота з пісочницею (20 хв), завершальна бесіда (15 хв).

Пісочна терапія це багатогранний метод терапії як для дитини, так і для дорослого. Взаємодія з піском допомагає педагогу краще взаємодіяти з дітьми, а дитині в свою чергу без побоювання відкрити свій внутрішній світ.

ПОВЕРНУТИСЯ

Отримати матеріали

Дякуємо заВашу заявку!

Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом.

ДОБРЕ

Отримати матеріали

Дякуємо заВашу заявку!

Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом.

ДОБРЕ

Відповімо на будь-які
питання

  • (067)
  • (050)
  • (063)
258-15-15
або

Дякуємо заВашу заявку!

Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом.

ДОБРЕ

Дякуємо заВашу заявку!

Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом.

ДОБРЕ