fbpx
Соцмережі

Простір дитячої реалізації

інтерактивне обладнання для сенсорніх кімнат

Як побудувати сприятливе середовище для розвитку дитини

Використання інтерактивного устаткування для роботи з дітьми почалося відносно недавно не тільки в Україні, але і в світі. Ефективність таких інструментів здивувала фахівців і породила чимало наукових досліджень.
Сьогодні розповімо про Олександра Миколайовича Веракса, він відомий психолог, фахівець в області психології розвитку та вікової психології і доктор психологічних наук.

Олександр неодноразово відзначений нагородами як розробник навчальних програм, методик і моделей для дошкільнят, школярів, та в тому числі дітей з обмеженими можливостями. Він робить акцент на понятті «простір дитячої реалізації», а його роботи можуть служити відмінним довідником для практикуючих психологів. Особливо корисні вони будуть тим, хто працює з дітьми, розвивається і використовує можливості сучасного світу.
Психолог зазначає, що:

… дорослий повинен вслухатися в голос дитини, щоб зрозуміти дитячий задум і допомогти дитині не тільки його реалізувати, але і створити умови, спрямовані на підтримку його затребуваності. З побудовою простору реалізації, на наш погляд, пов’язаний пошук нових освітніх практик, таких як партиципация … 

На практиці з простором дитячої реалізації можна зіткнутися в використанні інтерактивної пісочниці, інтерактивного підлоги, інтерактивної панелі. А також інших складових інтерактивних кімнат (SoundBeam, контролери великої і дрібної моторики). Робота з дітьми не має на увазі змусити “відповідати нормам”, а спрямована допомогти:

… забезпечити дитячу реалізацію за рахунок створення нового простору, в якому дитина породжує нові продукти (то, що він будує в пісочниці), а дорослий підтримує його в цьому. Ці ж завдання стоять і в сімейному вихованні. Завдання сім’ї – забезпечити можливість розгортання простору дитячої реалізації, де дитина могла б втілити свої ідеї.

– пише А. Веракса в роботі “Дитяче розвиток: дві парадигми”.

Впровадження інноваційних технологій у школах, ІРЦ і центрах розвитку дітей за допомогою інтерактивного устаткування Бріолайт, допоможе організувати “простір дитячої реалізації” як важливий елемент розвивального навчання, у вигляді сенсорної кімнати, кімнати психологічного розвантаження або окремих елементів (інтерактивної пісочниці, панелі, підлоги).

 

ПОВЕРНУТИСЯ

Отримати матеріали

Дякуємо заВашу заявку!

Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом.

ДОБРЕ

Отримати матеріали

Дякуємо заВашу заявку!

Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом.

ДОБРЕ

Відповімо на будь-які
питання

  • (067)
  • (050)
  • (063)
258-15-15
або

Дякуємо заВашу заявку!

Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом.

ДОБРЕ

Дякуємо заВашу заявку!

Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом.

ДОБРЕ