Currently set to Index
Currently set to Follow
Соцмережі

Релаксаційна кімната (темна сенсорна кімната)

Релаксационная комната (темная сенсорная комната) купити україна

Релаксаційна кімната це один з видів сенсорних кімнат, її також називають “Темна кімната” і вона сприяє відновленню психоемоційного стану, розслабленню і заспокоєнню. Її наповнення залежить від цілей використання, але вона обов’язково оснащена світловими приладами, проекціями, фібероптичними виробами та засобами затемнення приміщення (жалюзі, ролети, штори). З елементів універсальної сенсорної кімнати в темну часто запозичують заспокійливу музику і звуки оточення, розсіяне освітлення, дизайн в нейтральних кольорах, ароматерапію. 

Такі релаксаційні кімнати давно стали головним інструментом психологів під час реабілітації при тривожних станах, неврозах, затримках психомоторного розвитку, гіперактивності і деяких інших порушень. 

Як відбувається робота в релаксаційної кімнаті

Всі елементи в кімнаті, можуть бути застосовані для терапії. Так, поверхні можна чіпати долонями і відчувати їх відмінності, до звуків можна прислухатися, з проекцією можна взаємодіяти, запахи можна відчувати, світло можна ловити або віддзеркалювати. 

Психолог взаємодіє з відчуттями дитини і робить на них акцент. Заняття в кімнаті можуть бути як груповими, так і індивідуальними, а кількість відвідувань встановлює сам фахівець, орієнтуючись на прогрес і динаміку. Так само, час сеансу регулюється фахівцем грунтуючись на мету заняття, первинний стан, прогрес, особисті відчуття і досвід. Зазвичай, заняття для розвитку триває до півгодини, а корекція психічних станів займає близько години.

У будь-якому випадку, для роботи в релаксаційної кімнаті існує сценарій проведення заняття. Він складається з трьох етапів: Вступ, основна частина, висновок. 

Спочатку терапевт вітає дитину (іноді дорослого) і проводить розминку, щоб той звик до середовища.

Потім, психолог приступає до активної роботи і проведенню корекційних заходів з використанням оточення. 

Після закінчення заняття, психологу необхідно провести підведення підсумків і прощання з дитиною, щоб закріпити результати заняття. 

Правила, обмеження і протипоказання

Для комфортної роботи в кімнаті релаксації існують правила, яких дійшли практикуючі психологи:

При симптомах інфекційних захворювань (температура, кашель, нежить, висипання) дитини обов’язково варто відправити додому

Необхідно знімати взуття при вході в кімнату

Заборонено заносити в кімнату їжу , напої та інші предмети, які можуть заважати терапії. 

Також, протипоказаннями до заняття в релаксаційної кімнаті відносяться:

  • Епілепсія
  • Глибока розумова відсталість
  • Прийом психотропних препаратів при психоневрологічних захворюваннях
  • Інфекційні хвороби (в т.ч. гострі і хронічні)

Кімната релаксації для дорослих

У світовій практиці релаксаційні кімнати показали свою ефективність для психологічної корекції не тільки дітей , а й дорослих. 

Тому зараз, багато компаній встановлюють їх для офісних працівників, щоб позбавити від стресу, якому вони постійно піддаються. 

Також, такі кімнати активно застосовуються у дорослих лікувальних установах для реабілітації після психологічних розладів, хвороб зору, при порушеннях опорно-рухового апарату, і в пологових будинках для стабілізації психоемоційного стану перед пологами. 

Якщо ви хочете придбати релаксаційну кімнату, наша компанія Бріолайт складе індивідуальний проект, грунтуючись на ваш бюджет, сферу діяльності і переваги. У вартість кімнати можна закласти оздоблювальні роботи, покупку засобів затемнення приміщення, освітлення. Більше інформації у наших менеджерів по тел. 063/067/050 258 15 15. 

Прочитайте інші наші статті на цю тему: 

Сенсорна кімната

Сенсорна інтеграція

ПОВЕРНУТИСЯ

Отримати матеріали

Дякуємо заВашу заявку!

Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом.

ДОБРЕ

Отримати матеріали

Дякуємо заВашу заявку!

Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом.

ДОБРЕ

Відповімо на будь-які
питання

  • (067)
  • (050)
  • (063)
258-15-15
або

Дякуємо заВашу заявку!

Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом.

ДОБРЕ

Дякуємо заВашу заявку!

Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом.

ДОБРЕ