Currently set to Index
Currently set to Follow
Соцмережі

Організація спілкування в інклюзивному класі

інклюзивне навчання україна

Перед тим, як у клас прийде дитина з ООП викладачу треба підготуватися самому та підготувати дітей та їх батьків, щоб мінімізувати вірогідність конфліктів.  

Найпростіше, що можна зробити, це поспілкуватися з батьками й учнем з ООП. В цей час батьки можуть надати інформацію про особливості поведінки дитини, способи заспокоєння та проблемні ситуації. А учень покаже свій характер, форму спілкування, можливості. 

Після цього викладачу слід проінформувати батьків  інших дітей класу (наприклад на батьківських зборах) про особливості дитини з ООП, про інклюзивний клас та навчання, а також про правила конфіденційності (не можна розголошувати діагноз дитини, якщо батьки приховують це). Зазвичай, після цього вже батьки нормотипових дітей допоможуть їм розпочати взаємодію з однокласником з ООП, можуть пояснити їм відмінності такої дитини та спільні риси так, щоб це було зрозуміло його дитині. 

Але не тільки батьки мають стимулювати спілкування в класі. Вчитель  повинен незаплановано інтегрувати важливі теми в різні уроки (про захворювання, діагнози, толерантність та інше), але при цьому не акцентуючи увагу на учні з ООП.

Для молодших класів краще проводити обговорення розуміння відмінностей людей та пошук спільних рис, оскільки маленьким дітям буде важко зрозуміти природу диагнозу або їх назви.  Також можна проводити флешмоби та дні ознайомлення з конкретними хворобами (наприклад, підтримати Міжнародний флешмоб Lots of Socks, або запропонувати дітям виконати щоденну справу, щоб отримати досвід, бути незрячим) навіть якщо у класі немає людини з таким діагнозом.

Також корисною практикою є навчання за допомогою ровесників.  Дослідження показують, що діти з ООП ефективніше опановують академічні знання, швидше й легше перебирають прийнятні моделі спілкування та поведінки, коли це їм демонструють їхні ровесники.  Також це корисно і для інших дітей. Це можна реалізувати різними способами, наприклад перед тим як ненадовго піти, попросити одного з дітей, який швидше за все впорається із завданням швидше за інших, допомогти учню з ООП, якщо в цього виникнуть труднощі. 

Але не тільки під час занять вчитель може налагоджувати спілкування в інклюзивному класі. Перерви також можуть бути використані цікаво і з користю для всього класу. Але оскільки вони закороткі, для спілкування та взаємодії учнів між собою може знадобитися поміч вчителя. Ігри це основа для підтримки комунікації та взаємодії дітей. 

Для перерви підійдуть такі ігри:

  • короткі (5-7 хвилин);
  • прості (з мінімальним поясненням правил);
  • з невербальною взаємодією (наприклад з м’ячем);
  • ігри без переможців та переможених;
  • з можливість виходу з гри одного або кількох гравців без впливу на перебіг гри.

Гарним інструментом для проведення таких игор може бути інтерактивна підлога Бріолайт. Вона налічує багато ігр, які інтуїтивно зрозумілі дітям молодших класів, і крім цього мають україномовне озвучення. Якщо місця для інтерактивної підлоги у класі недостатньо, то в асортименті компанії є пісочниця доповненої реальності, що використовується психологами, а також сенсорна панель, що точно не раз знадобиться вчителю під час навчального процесу. 

Однокласники можуть допомогати дитині з ООП під час ігор: вчити дотримуватися черги, приймати та просити про допомогу, спокійно реагувати на помилки та інше. 

 

ПОВЕРНУТИСЯ

Отримати матеріали

Дякуємо заВашу заявку!

Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом.

ДОБРЕ

Отримати матеріали

Дякуємо заВашу заявку!

Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом.

ДОБРЕ

Відповімо на будь-які
питання

  • (067)
  • (050)
  • (063)
258-15-15
або

Дякуємо заВашу заявку!

Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом.

ДОБРЕ

Дякуємо заВашу заявку!

Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом.

ДОБРЕ