Інтерактивні технології для педагога
Впровадження ігрових методик в освітній процес використовується більшістю педагогів, які працюють з дошкільнятами та дітьми з молодшої школи. Рідше принцип гри застосовують і для більш старших класів, а іноді ігрові інтерактивні заняття проводять навіть в університетах.
Порівнюючи педагогічні ігри зі звичайними, варто підкреслити, що перший вид має чітко поставлену перед собою мету навчання і отримання відповідного педагогічного результату, і крім цього має явну навчально-пізнавальну спрямованість.
Реалізовують педагоги такі ігри за допомогою ігрових прийомів і ситуацій, які є засобом стимулювання учнів до навчальної діяльності. Така методика, залучення дітей в освітній процес в умовах гри допомагає краще зосередиться і запам’ятовувати більше інформації, в порівнянні з прямим завданням викладача.
Дитина під час педагогічної гри залучена в активну пізнавальну діяльність, і при цьому не відчуває втоми, зберігає енергію на наступний час навчання.
За допомогою ігрового спілкування і гри, діти проявляють і формують світогляд, потребу впливати на світ, адекватно сприймати те, що відбувається, що допомагає дітям дорослішати.
Для правильного впровадження ігрових методик в освітній процес, компанія Бріолайт розробила комплекс інтерактивного устаткування для навчання і реабілітації дітей. Комплекс включає: інтерактивну проекційну підлогу, інтерактивну пісочницю доповненої реальності, інтерактивну мультитач панель, інтерактивний розвиваючий стіл, інтерактивне дзеркало з функцією запису аудіо та відео та інше обладнання. Більше 12 років воно застосовується педагогами як в комплексі, так і окремо.
До своїх продуктів Бріолайт також розробила спеціальне унікальне Програмне Забезпечення, яке створювалося спільно з педагогами, дефектологами, психологами та іншими фахівцями. Всі ефекти були розроблені для навчання і реабілітації дітей, враховуючи вікові особливості, шкільну програму і програму підготовки дошкільнят.
Крім того, такий продукт як інтерактивна панель – незамінний інструмент для роботи вчителя, оскільки вона замінює відразу шкільну дошку, телевізор, проектор і ноутбук.
Педагогічні можливості інтерактивного обладнання, як засобів навчання, по ряду показників набагато перевершують можливості традиційних засобів реалізації навчального процесу.
Використання інтерактивної мультитач панелі і іншого обладнання Бріолайт на заняттях дозволяє:
- підвищити якість навчання дітей за рахунок використання професійних інструментів для освітнього процесу;
- використовувати на заняттях авторські презентації, мультимедійний контент, аудіо-фрагменти;
- користуватися великою бібліотекою вправ, різноманітних за змістом, напрямками, складностями, орієнтуватися в яких допоможуть функції “Фільтр” і “Генератор занять”;
- змінювати рівні складності (легко, нормально, складно), і крім цього коригувати всі заняття індивідуально з урахуванням особливостей кожної дитини, її віку та мети застосування того чи іншого ефекту;
- розвивати психічні функції (сприйняття, увага, пам’ять, мислення) за рахунок підвищення рівня наочності;
- створювати індивідуальні папки під кожного учня або групи учнів, під конкретні тематики, з унікальними авторськими настройками, що істотно прискорює процес застосування обладнання в умовах обмеженості часу шкільного уроку.
- розвивати точність рухів руки і дрібну моторику;
- формувати навички просторового орієнтування;
- підвищувати мотивацію і збільшити працездатність дітей в період навчання в школі (уроки + зміни);
- забезпечити емоційний комфорт на заняттях.
Як висновок, хочеться відзначити, що освітні технології дозволяють підвищити інтерес учнів до навчальної діяльності, передбачають різні форми подачі та засвоєння програмного матеріалу, містять в собі великий освітній, розвивальний і виховний потенціал.