Інтерактивні технології для вихователя
Сьогодні багато шкіл та ліцеї виставляють серйозні вимоги до знань, умінь і навичок дітей для вступу до них. Такі високі запити неможливо задовольнити, грунтуючись тільки на традиційних методах і засобах педагогічних технологій, які зазвичай використовуються в дитячих садах. Крім цього, часто необхідні додаткові секції, гуртки, репетитори з різними прогресивними технологіями і підходами до організації навчання (зокрема, мультимедійні та інтерактивні).
Як створити дитячий сад, який буде еффективно готувати дітей до школи і при цьому, діти з задоволенням в нього ходили? З обладнанням Бріолайт це можливо!
Інтерактивні заняття в дитячих садах – це форма організації, коли навчальний процес протікає так, що всі діти залучені в процес пізнання і мають можливість впливати на хід вправ.
В основі будь-якої інтерактивної методики лежить твердження про те, що – діти краще запам’ятовують і засвоюють те, що вони роблять своїми руками. І не варто забувати, що умовою розвитку особистості дитини в дошкільному віці є спілкування. Тому завдання вихователя застосовувати інтерактивний підхід, створюючи всередині групи атмосферу співробітництва, дітей один з одним і дітей з вихователем. Для вирішення цього завдання рекомендують використовувати інтерактивні технології. До таких відносяться продукти з інтерактивного комплексу Бріолайт, який складається з інтерактивної проекційної підлоги, інтерактивної пісочниці збільшеної реальності, інтерактивної мультитач панелі, інтерактивного розвиваючого столу, інтерактивного дзеркала з функцією запису аудіо та відео та іншого обладнання.
Використання інтерактивних технологій і методів навчання в сучасному дитячому садку дає характеристику професійної компетенції педагога ДНЗ.
Організація інтерактивного навчання в дитячому саду за допомогою вищезгаданого обладнання може проходити в різних формах:
- індивідуальна, передбачає самостійне рішення поставленого завдання кожною дитиною (наприклад, інтерактивне логопедическое дзеркало);
- парна, використовується для вирішення завдань в парі (наприклад, інтерактивна підлога);
- груповий підхід, де діти діляться на підгрупи (наприклад, інтерактивна панель);
- фронтальна (колективна), де завдання виконують всі учасники одночасно (наприклад, інтерактивна пісочниця).
Основна мета вихователя правильно застосовувати ту чи іншу форму заняття, використовуючи інтерактивне обладнання з урахуванням конкретних умов навчально-виховного процесу. Саме від укомплектованості ДНЗ та навичок вихователя залежить те, як він зможе розширити і пожвавити роботу з дошкільнятами і закріпити отриманий досвід.
Переваги використання інтерактивних технологій Бріолайт вихователями в ДОУ:
- Професійне рішення для роботи з дітьми, розроблене спільно з практикуючими психологами, в т.ч, які працюють з дітьми з ООП.
- Рівні складності (легко, нормально, складно) і додаткові індивідуальні налаштування рівнів з урахуванням вікових особливостей дитини.
- Велика бібліотека вправ, різноманітна за змістом і напрямками, з функціями “Фільтр” і “Генератор занять”.
- Підходить для демонстрації (казок, уривків фільмів, авторських презентацій) і візуалізації інформації на екрані або проекції, що викликає у дітей величезною інтерес.
- Несе в собі наочний тип інформації, зрозумілий дошкільнятам.
- Яскрава кольорова гамма привертає увагу дітей, розвиває пам’ять і мислення (зорова пам’ять).
- Різноманітний навчальний матеріал може бути розбитий на індивідуальні папки під кожну дитину, груп дітей, тематичні заняття, що дозволяє індивідуалізувати процес занять, пристосувати його до особистісних особливостей і потреб учнів.
- Додає інформаційну ємність, наочність, компактність, доступність і емоційну привабливість, підвищуючи інтерес і мотивацію у дитини.
- Постійне чергування розумової діяльності з рухомою, а також можливість організувати час для релаксації з візуальним або аудіо супроводом.
- Дає можливість посилити візуальне сприйняття і полегшити засвоєння навчального матеріалу.
Використання мультимедійних та інтерактивних технологій Бріолайт в підготовці дошкільнят дозволяє підвищити наочність і результативність сприйняття матеріалу дітьми. Сучасне обладнання збагачує процес навчання і полегшує навантаження для вихователів.
Для вихованців ДНЗ таке інтерактивне навчання розвиває комунікативні вміння і навички, допомагає встановленню емоційних контактів, забезпечує вирішення низки виховних завдань, так як вчить роботі в команді, взаєморозумінню, вмінню аргументовано відстоювати свою точку зору, спостережливості, а також розвиває творчі здібності та фантазію. ВСе це в свою чергу допоможе з легкістю здати всі вступні тексти до школи!