fbpx
Соцмережі

10 ігор з інтерактивною пісочницею

Пісочна терапія для дитей україна

Як використовувати інтерактивну пісочницю

Устаткування для освіти і реабілітації зробило крок далеко вперед, тому психологи і педагоги не відразу можуть перебудуватися і скласти план роботи з ним. Сьогодні ми підкажемо як зробити пісочну терапію (арт-терапію) цікавіше, а розвиток дрібної моторики за допомогою проекційної пісочниці ефективніше.

1. Гра в казковій формі. Діти люблять казки і мультики, тому вплітаючи в завдання ім’я персонажа з книг і фільмів можна здорово підвищити інтерес дитини до уроку. Не обов’язково слідувати оригінальному сюжету, можна придумувати свої історії або навіть залучити дитину до формування історії.

2. Порядок в пісочниці. Краще відразу сказати дітям, що пісок розкидати не можна. Але не просто так, а тому що пісочниця – це його будиночок, і якщо пісок з нього піде, то його мама буде переживати за нього і може більше не дозволити йому гратися з дітками.

3. Знайомство з піском. Перед тим, як приступати до заняття потрібно познайомити дитину з піском. Попросити зробити відбитки, занурити ручки повністю в пісок, погладити пісок, взяти трохи піску в ручку, потерти його між долонями, постаратися стиснути, розповісти про свої відчуття (прохолода, сухий на дотик).

4. Просте завдання. Попросити дитину зарити долоньки в пісок і постаратися звільнити їх тільки за допомогою пальчиків, які будуть ворушитися і здувати піщинки з рук. Це допоможе дитині звикнуть до розвитку дрібної моторики на заняттях з піском.

5. Жителі печер. Попередньо розповісти про тварин, яких можна зустріти в горах, печерах, берлогах. В ході гри попросити дитину сформувати гору, закрити очі і в цей час заховати фігурку тварини в пісок. Потім дитина повинна занурити ручки в пісок в області гори і коли намацає фігурку, то постаратися вгадати, що це за тварина, не дістаючи його з піску.

6. Гра кроти. Включити режим пошуку скарбів. Намалювати на ручках дитини очі і рот, як мордочку крота і занурювати ручки в пісок, розриваючи його обережно, щоб знайти скарб під землею.

7. Пісочні хованки. Сформувати місцевість на піску з водоймами, горами і рівнинами. А потім заховати в відповідні місця проживання тварин. І попросити дитину знайти. Де ховається рибка, де ховається козлик, де сховався ведмежа і тд. Для ускладнення можна заховати предмет-міну, яку розривати не можна, і як тільки на нього наткнеться дитина, він повинен його назад закопати. Це може бути дракон, зла чарівниця, жук або кріт, який повинен жити під землею.

8. Контроль емоцій. Якщо дитина озлоблена або засмучена чимось, то можна попросити його побудувати велику гору, в якій буде жити вся його злість і поганий настрій і попросити перемогти, розбити її (з силою стиснути пісок, утрамбувати поверхню піску кулаками та ін.).

9. Чарівний ліс. Ви говорите дитині, що він – фея / чарівник, і що сьогодні ви удвох підете в гості до рибки / козлика / курочки і тд. У феї є чудові помічники – чарівні пальці (педагог стискає-розтискає пальці, «ходить» ними по піску, викопує ямки, дитина робить те ж). Для того, щоб почати подорож потрібно спочатку побудувати / наколдувати будиночок нашій тварині. Таким чином сформувати місцевість, яка буде включати в себе будиночок тварини і околиці. Потім попросити дитину наколдувати / поселити на цю місцевість тварин, щоб рибка / козлик / курочка не жили в самоті і у нього були сусіди. І у кінці поселити нашу тварину.
Гру можна супроводжувати новими словами “чарівними словами” для чаклунства (замість “абра-кадабра”) “з’явіться дерева, квіти, трава”, “море, озера, річка з’явиться”, “з’явитеся зайчик, ведмідь, крабик” і тд. Так дитина за заняття буде запам’ятовувати нові слова і що вони означають. Слова можна підбирати в відповідність віку дитини.

10.Йдемо в гості. Ця гра спрямована на вивчення ліво / право, верх / низ, над / під, з-за / з-під, центр / кут. Викладач формує складну місцевість, з стежками, річками, великою кількістю рік і ховає тварину в пісок (може бути скарб, презент або нагорода за завдання). Дитина вибирає собі фігурку і стає на точку, а викладач веде дитину використовуючи слова (ліво / право, верх / низ, над / під, з-за / з-під, центр / кут). Завдання дитини дійти до фінальної точки і відкопати те, що було заховано.

ПОВЕРНУТИСЯ

Отримати матеріали

Дякуємо заВашу заявку!

Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом.

ДОБРЕ

Отримати матеріали

Дякуємо заВашу заявку!

Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом.

ДОБРЕ

Відповімо на будь-які
питання

  • (067)
  • (050)
  • (063)
258-15-15
або

Дякуємо заВашу заявку!

Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом.

ДОБРЕ

Дякуємо заВашу заявку!

Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом.

ДОБРЕ