Простір дитячої реалізації
Використання інтерактивного устаткування для роботи з дітьми почалося відносно недавно не тільки в Україні, але і в світі. Ефективність таких інструментів здивувала фахівців і породила чимало наукових досліджень.
Сьогодні розповімо про Олександра Миколайовича Веракса, він відомий психолог, фахівець в області психології розвитку та вікової психології і доктор психологічних наук.
Олександр неодноразово відзначений нагородами як розробник навчальних програм, методик і моделей для дошкільнят, школярів, та в тому числі дітей з обмеженими можливостями. Він робить акцент на понятті «простір дитячої реалізації», а його роботи можуть служити відмінним довідником для практикуючих психологів. Особливо корисні вони будуть тим, хто працює з дітьми, розвивається і використовує можливості сучасного світу.
Психолог зазначає, що:
На практиці з простором дитячої реалізації можна зіткнутися в використанні інтерактивної пісочниці, інтерактивного підлоги, інтерактивної панелі. А також інших складових інтерактивних кімнат (SoundBeam, контролери великої і дрібної моторики). Робота з дітьми не має на увазі змусити “відповідати нормам”, а спрямована допомогти:
– пише А. Веракса в роботі “Дитяче розвиток: дві парадигми”.
Впровадження інноваційних технологій у школах, ІРЦ і центрах розвитку дітей за допомогою інтерактивного устаткування Бріолайт, допоможе організувати “простір дитячої реалізації” як важливий елемент розвивального навчання, у вигляді сенсорної кімнати, кімнати психологічного розвантаження або окремих елементів (інтерактивної пісочниці, панелі, підлоги).