Currently set to Index
Currently set to Follow
Соцмережі

Сенсорні ігри для корекції розладу аутистичного спектру

розлади аутистичного спектру

РАС – порушення нейрозвитку, які зазвичай проявляються з раннього віку і безпосередньо впливають на поведінку в соціумі відповідно до МКБ-10.

Незважаючи на прояви аутичної поведінки в ранньому дитинстві, вони не завжди можуть бути виявлені до настання певних обставин, наприклад, до тих пір, поки дитина не пішла до дитячого саду або в початкову школу.

Корекція і реабілітація дітей з розладом аутичного спектру поєднує в собі різні підходи, які при необхідності можуть комбінуватися між собою.

Одним з методів корекції даної нозології є сенсорна терапія. Для неї педагогу (дефектологу, логопеду, психологу та ін.) необхідно належним чином обладнати простір для навчання, реабілітації, спілкування з дитиною. 

Кімната повинна бути з вікном для провітрювання приміщення, яке пропускає достатню кількість сонячного світла. Але для зменшення зайвого денного світла обов’язково потрібно використовувати штори або жалюзі. Також вони стануть в нагоді для роботи в кімнаті в подальшому. 

Крім цього, потрібно не забувати про додаткові джерела світла, використання регульованого підсвічування рекомендоване в кімнатах реабілітації. При відсутності світлодіодного багатобарвного підсвічування можна використовувати світильники або нічники, а також лавові лампи, які застосовують в світлотерапії. 

Вимоги до меблів при роботі з дитиною з РАС також відрізняються. У кімнаті обов’язково повинні бути м’які меблі на яких дитина може посидіти і відпочити (наприклад, крісло-мішок, пуф або диван). Такі меблі, як правило не мають гострих кутів, що знижує можливість дитини травмуватися. Це важливий критерій, оскільки програма корекції дітей з розладом аутистичного спектру включає в себе активні ігри і спорт. Вони потрібні для розвитку почуття рівноваги, допомагають зміцнити м’язи, тренувати вестибулярний апарат. 

Крім активних ігор в процесі реабілітації використовують сенсорні ігри. Вони допомагають дитині краще відчути світ і розпізнавати його. Ці ігри як правило поєднують у собі елементи гри. Такий підхід насичує дітей позитивними емоціями. Корекційні ігри розвивають такі навички:

  • зорові (колір, розмір, форма предметів)
  • слухові (звуки, музика)
  • тактильні (фактура матеріалу, отвори в іграшках, шнурівки)
  • нюхові (запах їжі, природних матеріалів)
  • смакові (смак різних продуктів )
  • рухові (орієнтація в просторі, рівновага)

Для таких ігор підходить інтерактивне обладнання Бріолайт. Наприклад, в інтерактивній підлозі Бріолайт Е для корекції аутичного спектру є 57 рекомендованих ефектів, які розроблені спільно з практикуючими психологами і дефектологами. Крім цього в цілому платформа включає більше 120 ефектів спрямованих на корекцію та інші нозологій. 

Види різних сенсорних ігор:

З кольором. Малювання на папері, склі, інтерактивній панелі або столі. Такі ігри задіють не тільки зорові, але і тактильні відчуття. 

З водою. Вода позитивним чином впливає на емоційний стан і допомагає розслабитися. Воду можна переливати з різних ємностей, бризкати на пісок, взаємодіяти з ефектом “Вода” на інтерактивній підлозі. 

З сипучими. Ігри з сипучими розвивають дрібну моторику рук, що необхідно при аутичних розладах. В таких іграх можна використовувати крупи або пісок. Інтерактивна пісочниця Бріолайт може стати відмінним інструментом і при цьому не дозволить рознести сипучі суміші по кабінету і за його межі. 

Зі світлом. Для ігор зі світлом відмінно підходить багатобарвне підсвічування, лампи та інші джерела світла, проектори, і дзеркала для створення сонячних зайчиків. 

На рухливість. Стрибки, метання м’яча, біг, плескіт в долоні. Це все направлено на зміцнення м’язів, почуття рівноваги, розвиток рухової активності. Для стимулювання активності часто фахівцям доводиться використовувати додаткові пристрої: магнітофони з музикою, сенсорні доріжки, інтерактивну підлогу і інше. При цьому відзначимо, що педагог повинен постійно регулювати навантаження і зовнішні ознаки втоми при проведенні ігор спрямованих на активізацію в дітей з РАС.

Ігрові методики дозволяють легше адаптуватися до певної ситуації в соціумі. А також допомагають здружитися з іншими дітьми. Різні діти по різному можуть сприймати одні й ті ж ігри, тому не варто забувати про індивідуальний підхід. 

ПОВЕРНУТИСЯ

Отримати матеріали

Дякуємо заВашу заявку!

Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом.

ДОБРЕ

Отримати матеріали

Дякуємо заВашу заявку!

Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом.

ДОБРЕ

Відповімо на будь-які
питання

  • (067)
  • (050)
  • (063)
258-15-15
або

Дякуємо заВашу заявку!

Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом.

ДОБРЕ

Дякуємо заВашу заявку!

Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом.

ДОБРЕ