Currently set to Index
Currently set to Follow
Соцмережі

Як поліпшити інтерактивну пісочницю

Інтерактивна пісочниця

Інтерактивна пісочниця – це складний, але дуже ефективний інструмент для психолога. Пісочна терапія застосовується з 1929 року. Тоді, англійський дитячий психотерапевт Маргарет Ловенфельд вперше застосував таку нестандартну методику. Однак зараз інтерактивна пісочниця застосовується не тільки психологами, але і дефектологами, логопедами та звичайними викладачами. У статті ми розповімо, як за допомогою проекційної пісочниці Бріолайт побудувати цікавий урок. 

З розвитком технологій, інклюзивної освіти та поліпшенням механізму фінансування українські школи стали наповнюватися різним сучасним обладнанням. Але при цьому, не всі викладачі знають, як можна застосувати той чи інший інструмент з максимальною користю для дітей. У цій статті наша команда хоче поділитися цікавими спостереженнями, корисними порадами фахівців і прихованими можливостями нашого продукту.

1. В комплекті поставки інтерактивної пісочниці Бріолайт йде стандартний набір іграшок. Однак в залежності від сфери діяльності, кількості учнів і цілей використання Ви самі можете його поповнити. На основі сформованих вами наборів іграшок можна придумувати нові ігри, пояснювати теми уроків, застосовувати різні методики терапії. Розширивши набір, можна проводити окремі уроки географії, природознавства, історії, біології. Якими ж іграшками можна поповнити доповнити набір?

Фігурки людей: жінки і чоловіки різні за віком, а також з різними можливостями. Для вивчення професій можна використовувати фігурки пожежних, медиків, поліцейських і тд. Для дитини на візку можна обзавестися фігуркою людини на візку, щоб він занурював себе в створений ним світ. Для вивчення сім’ї краще використовувати фігурки людей різного віку. 

Розширити наявність тварин: в класичний набір поставки входять дикі, домашні та морські тварини. Його можна доповнити фігурками цих же категорій, або новими (доісторичні тварини або тварини з сюжетів казок). У комплект до звичайного домашнього кота можна додати Кота в чоботях, а до свинки додати ще двох і вивчити казку про Трьох поросят.

Додати фігурки птахів: сезонні птиці або птиці конкретних регіонів. Вивчаючи географію, а саме тваринний світ материків, будуть до речі такі фігурки птахів як пінгвіни, орли, колібрі, фламінго та інші. А восени дитині буде цікаво перемістити ластівок і синичок в теплі краї. 

Фігурки комах: дуже недооцінена категорія. Такі фігурки допоможуть вивчити, які комахи живуть в землі (червячккі), які в траві (жуки), які на висоті (метелики).

Фігурки моря: вивчаючи тваринний світ морів і океанів буде корисно мати морських зірок, крабів, раків, восьминогів, морських коників, скатів, черепашок і тд.

Фігурки рослин: в класичний набір поставки входить трохи рослин. Вивчаючи географію або природознавство можна приносити живі рослини, гербарій або використовувати штучні. Ми рекомендуємо обзавестися рослинами з усіх категорій: дерева, кущі, трава, квіти. Також можна додати предмети пов’язані з рослинами: кора дерев, каштани, листя, насіння.  

Фігурки будівель: рекомендовано мати хоча б фігурку будинку. Коли дитина добудує свій світ, психолог може поставити запитання “А де в цьому світі буде твій будинок?”. Розташування будинку може багато про що сказати: в горах, на острові, на великий рівнині і тд. 

Фігурки транспорту: машинки, літачки також будуть корисні.

Додатково: намистинки, камінчики, лопатки також слід мати про запас.

2. Використання пульверизатора. Якщо робота в пісочниці проходить великою компанією дітей, то ми рекомендуємо скропити пісок водою з пульверизатора. Так як наша компанія використовує кварцовий пісок, тому що він виявився найбільш чистим і безпечним, він може підіймати пил. Окропивши його водою таким способом, можна уникнути зайвого пилу. Але варто враховувати, що краще уникати сильного намокання корпусу пісочниці, щоб захистити його від  пошкодження.

3. Перш ніж почати роботу з піском, дітей слід ознайомити з правила поведінки. Ненав’язливо дати зрозуміти, що пісок не можна кидати в очі, їсти його, викидати за межі пісочниці і тд. Дитина повинна розуміти, що це місце, де він творить, навчається, а не балується. Для цього краще придумати правила в ігровій формі (наприклад, що пісочниця це будиночок піску, і він не хоче його залишати), а також підбирати вправи, які допоможуть конкретній дитині дотримуватися цих правил.

4. В кінця 2020 ми плануємо оновлення нашого продукту. Так в пісочниці стануть доступні деякі ефекти інтерактивної пидлоги, а також до 10 спеціальних ефектів (серед яких Вулкан, Міста, День-ніч). За допомогою них можна урізноманітнити заняття з пісочницею та розширити можливості застосування. Так за допомогою Вулкана можна провести цікавий урок історії чи географії для середніх класів.

5. Ми також рекомендуємо ознайомиться з іншими нашими статтями про Інтерактивну пісочницю, якщо ви плануєте використовувати її для проведенням уроків географії, терапії або ігор.

Що ви не знали про інтерактивну пісочницю?

Пісочна терапія

Підтримуюча пісочна терапія на основі інтерактивної пісочниці

10 ігор з інтерактивною пісочницею

 

ПОВЕРНУТИСЯ

Отримати матеріали

Дякуємо заВашу заявку!

Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом.

ДОБРЕ

Отримати матеріали

Дякуємо заВашу заявку!

Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом.

ДОБРЕ

Відповімо на будь-які
питання

  • (067)
  • (050)
  • (063)
258-15-15
або

Дякуємо заВашу заявку!

Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом.

ДОБРЕ

Дякуємо заВашу заявку!

Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом.

ДОБРЕ